FAQ

Je v Krtkodome dostatok svetla?

Dostatok svetla v interiéri dosahujeme viacerými spôsobmi. Do prednej časti domu umiestňujeme veľké okná. Svetlo, ktoré cez ne vnika dovnútra dostatočne osvetľuje hlavné miestnosti umiestnené v prednej časti domu ako obývačka, kuchyňa. Stropy sú zvýšené v prednej časti čím svetlo dokážeme dostať efektívnejšie do zadných častí domu a zadné miestnosti vieme presvetliť svetlíkom. Viac o svetle v dome sa môžete dozvedieť tu.

Je v krtkodome vlhko?

Obvodové steny domu sú vytvorené z jedného kusu betónu. Samotný betón je hydroizolačný a voda cez neho neprenikne. Túto vlastnosť si udržiava po celú jeho životnosť čo je viac ako 100 rokov. Na betón používame ako ďalšiu vrstvu izolácie kaučukovú izoláciu, ktorá je ekologická no rovnako účinná ako ropná a ako jediná hydroizolácia schválená greenpeace. 

Je v krtkodome čerstvý vzduch?

Čerstvý vzduch v interiéri je zaistený pasívnym komínovým vetraním. Čerstvý vzduch putuje cez otvorené okná alebo mikroventilačky dnu kde sa vymieňa s vydýchaným vzduchom a putuje do otvorov pod stropom cez rúry von. Vďaka tomuto systému nepotrebujeme na privádzanie vzduchu dovnútra žiadnu elektroniku a vďaka veľkej akumulácii tepla v okolitej zemine je zbytočné používať aj rekuperáciu.

Môžem si vybrať vlastnú stavebnú firmu?

Po našich predošlých skúsenostiach najvyššiu kvalitu a bezproblémový priebeh stavby vám dokážeme zaručiť len pri postavení hrubej stavby našími robotníkmi, ktorí majú s podobnými typom stavieb bohaté a nevyhnutné skúsenosti. Túto fázu stavby neodporúčame nechávať na iných firmách. Ďalšie fázy stavby prenecháme bez väčších starostí iným stavebným firmám.